В Лебедині з’явився новий делікатес із равликів
Це страви із равликів, яких в місті почали подавати для дегустацій цього туристичного сезону. Вирощують ексклюзивних молюсків – «Равлики Müller» на «ФЕРМІ ЕКО», створеній минулого року під керівництвом Валерія Чалого. Керівником даного проекту є Ярина Багатиренко.
Страви із равликів – унікальний делікатес, як для Лебедина, так і всієї України. Скуштувати їх можна в межах дегустаційного туру на равликову ферму. Там не тільки вирощують равликів, а й готують та подають їх гостям, в тому числі з унікальним місцевим сиром тофу.
Стави із лебединських равликів вже оцінили гості та відвідувачі всеукраїнських та міжнародних туристичних виставок в Сумах та Києві, а також численні відвідувачів «Ферми ЕКО».
26 жовтня до циклу промозаходів, присвячених розвитку гастрономічного туризму в Лебедині, приєднався й Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва, де представили унікальну туристичну локацію – «Ферму ЕКО» та страви із равликів. Гостями презентації стали туристи із міста Охтирки, що завітали до художнього музею.
Гості мали змогу не лише послухати презентацію та ознайомитися із досвідом розведення равликів, а й скуштувати різноманітні варіації страв із равликів та сиру тофу.
Равликове м’ясо – це 100%-ий білок, воно не має холестерину, багате на вітаміни та амінокислоти. Також це відомий афродизіак. Равликів корисно їсти вагітним жінкам та дітям. Равликова ікра за поживністю нагадує чорну. А равликовий слиз активно використовують у косметології – він створює ефект відбілювання на обличчі та моментально підтягує шкіру.
Страви із равликів постійно розширюються та вдосконалюються. Сьогодні в Лебедині готують начинених равликів з сиром та горгонзолою під часниковим або грибним соусом. При цьому слід пам’ятати, що равлики мають характерний запах землі, тому при готуванні до них завжди додають часник, м’яту або базилік. Найкраще равлики смакують з сиром та білим сухим вином. На фермі постійно шукають нові рецепти, що представлять з початком наступного туристичного сезону, пишуть на Фейсбук-сторінці Лебединського художнього музею.