Як під коронавірус сумська влада бездумно витрачає кошти на КП «Електроавторанс»?
Досить дивним виглядають деякі останні рішення виконавчого комітету Сумської міської ради. Зокрема мова йде про те, що КП «Електроавторанс» зупиняє свою роботу, окрім трьох маршрутів, з опівночі 23 березня. А звільнений транспорт направлять на виконання спецрейсів по доставці працівників лікарень, бюджетоутворюючих підприємств та підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста. Залишаться працювати маршрути №57А «Баранівка – Центр», №64А «Добровільна – Центр» та №59А «Баси – Центр». Також на час карантину, а саме з 23 березня, скасовується пільговий проїзд. За повідомленням міськради, робиться це для того, щоб обмежити перебування в місцях скупчення людей похилого віку, які найбільш схильні до зараження COVID-19.
Дійсно, скасувати пільговий проїзд, щоб з одного боку зменшити попит, а з іншого — вберегти пенсіонерів від пересування містом і таким чином знизити ризик зараження їх коронавірусом — цілком логічні, більш того, навіть запізнілі рішення. А от те, що переважна більшість комунальної техніки буде курсувати не за маршрутами, а в режимі спецрейсів — виглядає по меншій мірі, нераціонально. Адже, погодьтеся мало логіки у тому, щоб витрачати значні кошти на рух великих тролейбусів та автобусів, щоб вони перевозили тільки по десять пасажирів, та й тих у якості спецрейсів. Можливо, сумська влада використовує ситуацію з епідемією COVID-19, як можливість витрачати кошти із спецфондів, не сильно задумуючись над їх доцільністю та економією, але ж це не означає, що більше ніхто цього не помічає!..
Хіба не краще було б домовитися із власниками невеликих мікроавтобусів, які б точно за значно меншу суму могли б справитися із підвозом медиків, поліціянтів, МНСників та інших фахівців, необхідних для функціонування нашого міста? Я розумію, що рахувати чужі гроші — не найкраще заняття, але ж міські гроші — це не гроші нашої влади, це кошти усіх сумчан. І чи не краще під час надзвичайної кризи (останній раз така, мабуть, була у нас тільки після трагедії на Чорнобильській АЕС) все таки думати про більш ефективне використання і так незначних ресурсів? Все ж таки, якби влада діяла більш ефективно хоча б у такому простому напрямку як розвезення лікарів та медперсоналу — то на зекономлені кошти можна було б придбати і необхідне медичне обладнання, і протиепідемічні заходи.
А так до кризи, пов’язаної із корона-вірусом у нас через місяць додасться ще і бюджетна криза — бо декому було все рівно, як витрачати гроші громади нашого міста!
Олена Головченко