Як у Сумах після вибуху ракети врятували папугу
Після влучання російської ракети на вулиці Героїв Крут 17 листопада, з пошкодженої квартири вилетів папуга — дівчинка, роду какарік на прізвисько Ніка. Про це Суспільному розповів господар папужки Дмитро. Юнак говорить, що одразу після обстрілу допомагав евакуюватись пораненому дідусю, тому про птаху забув.
Волонтерка Лариса Гніденко розповідає, на другий день після удару папуга залетіла до приміщення їхнього благодійного фонду.
“Спочатку він у комочок звернувся, крильцями накрився і сидів не рухаючись, а потім відігрівся і почав проходжуватись туди, сюди, знайомитись. Він нервувався, кусався, був такий трішки стривожений, а потім ми дали йому їсти, він поїв, попив, заспокоївся”, — згадує волонтерка.
Лариса Гніденко говорить, що одразу почали шукати господаря пташки, але якщо ніхто не відгукнеться, то були не проти, щоб папуга жив у них. Планували навчити її говорити “Слава Україні”: “Ми давали оголошення по всім знайомим, по сумським зоосайтам, а також клеїли оголошення на будинку, тому, що ми вважаємо, що це місцевий мешканець із постраждалого будинку в Сумах 17 числа і думаємо, що його хтось шукає і чекає”.
Поки знімальна група була у волонтерському центрі, волонтерці зателефонував чоловік і сказав, що шукає свого папугу роду какарік. Через 5 хвилин Дмитро був на місці й доводив, що Ніка, так, каже, звуть пташку, його підопічна: “П’ять місяців тому її купили, навіть документи з собою на неї є, ті що в магазині видавали. Мама мені скинула повідомлення, що знайшли. А у мене вітчим військовий і тут сітки йому робили, ось недавно забирали, якраз вона сюди й прилетіла“.
Проводжали Ніку всім волонтерським центром. “Це чудова історія, дуже сподіваємось, що ця пташка принесе вісточку про мир, про спокій”, — ділиться волонтерка Валентина.
Дмитро розповідає, що під час вибуху був вдома, а клітка, в якій живе папуга, ніколи не зачиняється.
Після вибуху Дмитро допомагав своєму дідусю, який погано ходить, спускатись вниз з дев`ятого поверху, відтак, коли папужка Ніка вилетіла зі своєї клітки, не помітив. У квартирі після вибуху вцілів акваріум з рибками, а зараз, каже, радий, що Ніка повернулась додому.
Завідувачка стаціонарного відділення сумської зооклініки Олена Кузнєцова, говорить, після такого стресу, домашні тварини мають пройти реабілітацію, те саме стосується і домашніх птахів: “Як і усі, вони потребують захисту. Це клітка або навіть кліточка з покривальцем, щоб він почував себе захищено. Улюблені якісь страви, в тому числі якісь фрукти, це підвищення рівня дофамінів, антистресовий такий фактор. І не випускати з клітки десь два тижні”.
В день після вибуху до клініки, розповіла Олена Кузнєцова, звернулось за допомогою четверо власників тварин — котів та собак. Лікарка додає, що стресовий фактор у тварин виявляється не одразу, для цього можуть знадобиться тижні, або навіть місяці.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ