Загибель риби й качок у Сумському дитячому парку “Казка”: що відомо
В озері Сумського дитячому парку “Казка” на поверхню спливли окуні, карасі та плотва. Масову загибель риби та диких качок місцеві рибалки виявили кілька днів тому. В чому причина – дізнавалося Суспільне.
“Ливнева каналізація вся з Новомістенської стікає і гине риба”, – каже сумчанин Микола Придуха.
Пан Микола показує каналізаційну трубу, підведену до паркового озера. Чоловік каже, що риба та дикі качки ймовірно гинуть, через потрапляння каналізаційних стоків. Додає, все життя тут рибалив, але нині стан водойми його непокоїть.
“Це ж оазис, екологія, для нащадків. 25 качок загинуло, бо вони клювали цю заморену рибу”, – зазначає чоловік.
Зі слів Миколи Придухи, така ситуація відбувається на озері щороку. На його звернення до місцевих органів влади про забруднення водойми, надходили формальні відписки.
“Відповідь мені давали. Мовляв, не вистачає кисню у воді. Так, як же не вистачає кисню, як аерація має навпаки відбуватися після дощів, а тут виходить навпаки – дегазація”, – каже сумчанин.
Володимир Москаленко говорить, що на цьому озері рибалить понад 20 років, згадує, саме тут зловив карася вагою 800 грамів.
“Головно карась, ну і ратанчик є, окушок, плотва трапляється зрідка. Кожен день ходжу сюди на рибалку, крім зими, зрозуміло. І тут було стільки риби, що з усього міста сюди збиралися рибаки”, – згадує чоловік.
“На балансі у нас знаходиться дитячий парк “Казка”. Дикі качки, які живуть на водоймі, ми почали їх знаходити загиблими. Там було понад 20 штук. Зараз ось у нас пішов мор риби. На мою думку, це людський фактор. Швидше за все хтось вилив отруту або якийсь корм кинув, бо на інших водоймах такого немає”, – говорить директор комунального підприємства “Сумикомунінвест” Олег Левченко.
За словами виконуючого обов’язки начальника відділу державного екологічного нагляду і контролю водних ресурсів Богдана Дубинки, у результаті обстеження озера, інспекція зафіксувала загибель водних живих біоресурсів.
“Коли інспектори прибули на місце, було зафіксовано витік з цієї труби і, буквально хвилин через 10 витік припинився. Тоді інспектори ще були на цьому водному об’єкті”, – зазначає Богдан Дубинка.
У взятих зразках води, під час дослідження, фахівці виявили перевищення гранично допустимої концентрації завислих речовин, нафтопродуктів, поверхнево активних речовин та хімічне споживання кисню, як пояснює посадовець.
“Було зафіксовано нульовий рівень кисню в цій водоймі, що, можливо, спричинило загибель водних біоресурсів. За іншими показниками буде проведено додатково лабораторний контроль”, – додає Богдан Дубинка.
За фактом забруднення поверхневих вод, з метою встановлення джерела забруднення, каже Богдан Дубинка, інспекція направила запит до Сумської міської ради, щодо надання інформації про власника труби. Збитки, заподіяні внаслідок загибелі водних живих ресурсів, склали майже 348 тисяч гривень. Посадовець додає, що матеріали справи будуть скеровані до Окружної прокуратури Сум як такі, що містять ознаки злочину.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ