Діти Тростянецької громади отримали статус дітей війни
“Укрпошта” випустила марку, присвячену 75-річчю конотопського трамваю
Як сумська художниця здобула успіх в Україні та Польщі
Рідні Владислава Карпця із Сумщини просять надати загиблому звання Героя УкраїниФОТО
“Не знаєш, коли прилетить”: енергетики Сумщини про свою роботу в умовах війниФОТО
У Сумах пройшов Різдвяний хокейний турнір
Президент відзначив сумських рятувальників
За добу на Сумщині знищили 5 вибухонебезпечних предметівФОТО
Зросла кількість пошкоджених будинків у Роменській громаді внаслідок ворожого ударуФОТО
На Сумщині двічі ліквідовували пожежі, спричинені ворожими обстріламиФОТОВІДЕО
У Ромнах усувають наслідки нічного удару окупантів
Сум’янка стала чемпіонкою України з боксу
Волонтери опублікували фото наслідків ворожого влучання по Роменській громадіФОТО
Сумські письменники провели «Різдвяні зустрічі»
На Сумщині нагородили переможців Гімназіади
Сумська студія «Art’elь moda» показала виставку до свого ювілеюФОТО
Шосткинська громада отримала мобільну клінікуФОТО
Сьогодні у небі над Сумщиною збито 12 ворожих БпЛА
Постраждали комунальні заклади й будинки: наслідки ворожих влучань від ОК «Північ»
Ворог ударив по цивільній інфраструктурі Роменської громади
Вночі та зранку росіяни здійснили 4 обстріли прикордоння Сумщини
Вчора
На Сумщині протягом дня зафіксовано 93 вибухи
Нардеп Михайло Ананченко: «Зміцнюємо оборону, підтримуємо ветеранів, реформуємо країну»
Фейкове мінування: вибухівку у “Мануфактурі” не знайшли
Конотопчанка перемогла на чемпіонаті світу з бальних танців у Німеччині
Чотирилапі рятувальники Арні та Альф із Сумщини допомагали на місці ракетного удару в КиєвіФОТО
У зиму – без даху над головою: погорільцю з Глухівщини потрібна допомога
Сумські гандболісти поділили очки з аутсайдером вищої ліги
У Сумах попрощались із захисником Іваном Мацаком
Тростянчани провели у останню дорогу Героя-захисника Олександра Мандрику

58-ма ОМПБр на ротації: Як живеться військовослужбовцям у Конотопі

З часу повернення бійців 58 ОМПБр на ротацію минуло трохи більше двох місяців. Журналісти дізналися, як живе військова частина та чим займаються військовослужбовці у мирному Конотопі.

Вище, швидше, сильніше

Перше, що демонструють на території місця постійної дислокації 58 ОМПБр, — спортзал. «Це зараз його не соромно показати гостям» — розповідає начальник відділення фізичної підготовки і спорту військової частини. Коли ж приміщення для занять спортом передали у розпорядження військових — тут їх зустріли лише потріскані стіни з вицвілою фарбою та кілька шведських стінок.

Такий стан речей не влаштовував військовий підрозділ, у складі якого чимало досвідчених спортсменів та перспективних початківців. Адже статистика спортивних досягнень 58-ї говорить сама за себе: достойні результати бійці неодноразово демонстрували у командній першості з міні-футболу, у змаганнях з функціонального багатоборства (кросфіту), під час легкоатлетичного кросу та у інших спортивних змаганнях між військовими частинами.

Зважаючи на це, чимало ресурсів витратили на організацію якісного спортивного дозвілля військовослужбовців. Завдяки цьому у військовій частині наразі є можливість займатися настільним тенісом, футболом, волейболом та навіть відвідувати секцію йоги. Також встановили перекладини, бруси, стіл для занять армреслінгом та боксерську грушу. Найближчим часом матеріальна база 58-ї поповниться ще й тренажерами та іншим спортивним спорядженням.

«Тримати себе у гарній фізичній формі військові прагнуть настільки активно, що іноді усім бажаючим навіть не вистачає місця у спортзалі», — зауважує начальник відділення фізичної підготовки і спорту. Спортивне дозвілля у військовій частині має системний характер. Щодня о 16:00 передбачений час для заходів з фізичної підготовки.

У планах 58-ї — організація спільного спортивного заходу із конотопськими студентами. Але поки-що реалізацію ініціативи гальмує бюджетний колапс у місті, через який стоять на паузі чимало суспільних проектів.

Країна починається з виховання патріотів

Саме так вважають фахівці відділу морально-психологічної забезпечення 58-ї ОМПБр. Вони відповідають за психологічний стан, національно-патріотичну підготовку військовослужбовців, підтримують здоровий мікроклімат у військовому колективі та займаються культурно-виховною роботою.

З перших днів перебування на ротації у Конотопі захисники активно долучилися до процесу національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Спільно з відділом освіти Конотопської міської ради 58-а окрема мотопіхотна бригада вперше організувала та провела 3-денні військово-польові збори для випускників загальноосвітніх шкіл. Інструктори військової частини демонстрували школярам озброєння, військову техніку та зброю. Понад 200 дітей мали змогу посидіти в танку, прицілитися в автомат, снайперську гвинтівку чи пістолет, накласти джгут, дізнатися про замінування та навіть скуштувати солдатський сухпайок.

Показові заняття, вишколи, уроки мужності та військово-цивільної оборони, участь у загальноміських урочистостях — це далеко не повний список заходів, спрямованих на патріотичне виховання юних жителів Конотопа.

Військовослужбовці стали бажаними гостями у школах, ВНЗ та закладах культури міста. На особливу увагу заслуговує діяльність військового оркестру під керівництвом старшого лейтенанта Євгена Батури. Музиканти 58-ї стали окрасою загальноміських заходів, зірвали овації на фестивалі вуличної музики та навіть влаштували у місті повноцінний музичний тур.

У повній бойовій

Не забувають у 58-й і про своє основне призначення. Постійні тренування, навчальні стрільби та бойові злагодження на полігонах тримають особовий склад військової частини у повній бойовій готовності.

На час нашого візиту у кабінеті начальника відділення бойової підготовки бригади саме вирішуються організаційні питання щодо проведення літнього навчання для військових.

Майор один з тих, хто прийшов до 58-ї з перших днів її створення. На його очах мотопіхотна бригада здобувала бойовий досвід у районі Авдіївської промзони та Верхньоторецького, а також виконувала антитерористичну місію у Трьохізбенці, Кримському та Новотошківському.

Запеклі бої на Донбасі, через які довелося пройти 58-ій, стали доказом високого рівня бойової підготовки військової бригади. На жаль, через провокації і порушення мирних договорів з боку ворога не обійшлося без втрат. За час проведення АТО від ворожих обстрілів загинули військові бригади та її окремих батальйонів, пам’ять про яких житиме вічно.

Індикатором фахової майстерності представників 58-ї ОМПБр слугують численні нагороди у вузькоспеціалізованих змаганнях. Танкісти — у числі призерів на кращий екіпаж серед військових частин,  артилеристи — на кращий гарматний розрахунок та кращий розрахунок кулемета ДШК, збірна снайперів — у п’ятірці найвлучніших.

Із міркувань безпеки інформацію про тривалість ротації та подальше просування 58-ї окремої мотопіхотної бригади розголошувати заборонено. Але у відділенні бойової підготовки запевняють: особовий склад готовий у встановлені командуванням терміни приступити до виконання бойового завдання на визначених позиціях. Для цього у 58-ї є вся необхідна військова техніка. Все буде залежати від розвитку подій на передовій та в країні загалом, а також від подальшої стратегії та активності миротворчих сил.

Такий бойовий, злагоджений військовий колектив вдалося створити завдяки командуванню 58 ОМПБр. Велике значення в армії відіграє перша особа підрозділу. У 58-й — це підполковник Михайло Драпатий. Кавалер орденів Народний Герой України та Богдана Хмельницького ІІ і ІІІ ступеня відомий у Збройних Силах України своїм героїчним вильотом на БМП у Маріуполі 9 травня 2014 року.

Деякі бійці зізнаються, що побоюються комбрига. Але відразу зауважують, що таким і має бути керівник такого рангу. Сміливий, відповідальний, справедливий, одним словом — взірець.

Командир 58 ОМБр Михайло Драпатий

Смачна служба у гарних побутових умовах

Ще один без перебільшення стратегічно важливий об’єкт на території військової частини — їдальня. Чергові на кухні зізнаються: аби нагодувати особовий склад до роботи беруться о 4-й ранку, завершують роботу після восьмої вечора, а іноді і пізніше.

Повноцінний сніданок, обід і вечерю на декілька сотень осіб готують двоє кухарів з помічниками. У пріоритеті — страви з м’яса, риби та овочів. У невеликому приміщенні місця за столами для всіх не вистачає, то ж до їдальні військові ходять групами по черзі.

Харчуються військовослужбовці безкоштовно, а постійні відвідувачі їдальні зауважують — смакує чудово.

Опція триразового харчування є далеко не у всіх військових частинах. Є такі, де військових годують лише раз або два на день. Тоді як у 58-й голодним точно ніхто не залишиться. Між собою військові навіть жартують, що іноді осилити порцію з їдальні неможливо.

Порівняно з 2016-м роком вдалося також значно покращити побутові умови у військовій частині. Зокрема були відремонтовані житлові приміщення, кімнату для особистої гігієни, а також закуплено пральні машини.

А ще у Конотопі будується нова казарма для військових. Стіни новобудови вже навіть почали утеплювати, але остаточний термін її введення в експлуатацію поки-що не називають. У військовослужбовців 58-ї є сподівання, що вже після чергової ротації у зону бойових дій, на них чекатимуть не лише вдячні жителі міста, а ще й новосілля.

Ласкаво просимо до 58-ї

За три роки свого існування 58-й вдалося зібрати дружній колектив однодумців та фахівців своєї справи, розповідає старшина бригади.

Довелося мотопіхотній бригаді пережити часи, коли серед бажаючих служити спостерігався справжній ажіотаж. Чимало людей привело до армії виключно бажання підзаробити. Проте бойові будні відсіяли «заробітчан», а в лавах ЗСУ залишилися лише сильні духом, вмотивовані та патріотично налаштовані кадри.

І справді, умови служби сьогодні більш ніж привабливі. Контрактники користуються усіма видами пільг, які передбачені законом, забезпечені військовою формою, харчуванням та житлом. Грошова винагорода звичайного солдата стартує від 7 тисяч гривень, офіцера — від 10 тисяч. За перший підписаний контракт виплачується від 14 до 17 тисяч гривень.

Двері 58-ї відкриті для тих, хто хоче поповнити лави армії. Найбільше військовий підрозділ потребує водіїв категорії С та Е.  Детальну інформацію про вакантні посади та умови служби можна отримати за адресою: місто Конотоп, вулиця Деповська, 101 або за телефоном — (093) 32-97-926. Також можна звернутися до Конотопського об’єднаного міського військкомату (вул. Садова, 41).

Те, як місто Конотоп зустрічало своїх героїв 4 квітня, підтверджує, що служити в ЗСУ — відповідальна і почесна місія. А час перебування захисників у Конотопі став свідченням того,  що 58-а справді стала невід’ємною складовою життя міста, яке завдяки наявності військової частини такого рівня може більше не хвилюватися за свою безпеку.

Джерело: topkonotop.com

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника