Роменські мільйонери й безхатченки: за що живуть депутати міськради
Ті, хто від імені громади приймає головні рішення для міста, мали б відповідати певним критеріям порядності й відповідальності. Як живуть депутати і чи не мають зиску від владних повноважень – питання кожного парламенту, і великого, і малого. Тож як живе міська рада Ромен?
МІЛЬЙОНЕРИ РОКУ
За підсумками роботи в 2015 році перше місце за доходами посідає Олександр САЄНКО. За минулий рік пан Олександр заробив 1 мільйон 309 тисяч гривень. Він же власник найдорожчого автопарку в міській раді. Голова фракції «Відродження» може похизуватись відразу двома елітними автівками LEXUS та Porshe Cayenne.
Другу сходинку посів підприємець Костянтин МАЛИШЕВ з доходами в 1 мільйон 263 тисячі. Щоправда, на відміну від переможця номінації «мільйонери ради» депутат фракції БПП «Солідарність» офіційно не має жодного авто. Як і личить справжньому слузі народу, пан Костянтин, ймовірно, пересувається містом пішки, аби бути ближчим до народу.
На третьому місці перебуває керманич фракції «Простих людей» Олег ГОРОБЧУК. Його скарбниця минулого року поповнилася на 1 мільйон 128 тисяч гривень. Як і попередній обранець, пан ГОРОБЧУК віддає перевагу здоровому способу життя, бо ж згідно з поданою декларацією, не має жодного транспортного засобу.
Четвертим у рейтингу доходів став однопартієць пана ГОРОБЧУКА Дмитро НАУМЕНКО. Підприємець-депутат «Простих людей» зупинився за крок від мільйонерства з річним доходом в 993 тисячі гривень. У своєму автопарку обранець має всього один автомобіль КІА Rio.
П’ятірку найбагатших депутатів міста замикає іще один представник «Відродження» Юрій БАРАБАШ зі статками в 979 тисяч гривень за минулий рік.
БЕЗХАТЧЕНКИ В РАДІ
Міська рада, як не дивно, налічує аж 4 безхатченки. Де і на яких правах проживають ці особи, сказати важко, але у своїй декларації панове обранці вирішили не вказувати інформацію про житло. Проте, відповідно до чинного законодавства, у звітах вказується будь-яке помешкання, яким депутат користується, незалежно від того, належить воно йому чи ні.
З огляду на нещодавній скандал довкола квартири народного депутата ЛЕЩЕНКА виявляється, що й надання матеріальних благ посадовцям (наприклад, житла) безкоштовно – теж корупційне правопорушення, незалежно від ступеню спорідненості. Принаймні такої думки детективи НАБУ.
Рейтинг безхатченків відкриває секретар міської ради Валерій МИЦИК. Представник Радикальної партії попри наявність непоганого сімейного доходу як на роменця (95 тисяч на рік на трьох членів сім’ї), офіційно житлом не користується. Тобто живе ніде. Можливо, у посадовця так багато роботи, що просто не встигає приходити додому? Валерію Миколайовичу, треба ж колись і відпочивати!
Також безхатченком виявився і представник фракції «За Україну» Олександр БОЙКО, який на минулих виборах приніс своїй партії І місце за кількістю голосів. Попри те, що пан Олександр уже не перший рік у місцевій політиці, з житлом в обранця якось не склалося.
Також не вказали відомості про житло і депутат «Простих людей» Сергій СУХОМЛІН та представник ВО «Свобода» Вадим ПОЛІЩУК. Останньому, зважаючи на сан священика, офіційну відсутність житла можна списати на особливості матеріальних відносин церкви. А от Сергій СУХОМЛІН за минулий рік заробив понад 200 тисяч гривень і десь же він мав би їх зберігати.
НЕЛЕГКА ДЕПУТАТСЬКА ДОЛЯ
Найбіднішими депутатами міської ради стали представники фракції «За Україну» Олександр БОЙКО та Валентин БОНДАРЕНКО. За 2015 рік вони заробили 0 гривень 0 копійок. Принаймні офіційно.
Валентин БОНДАРЕНКО тим часом уже 2 роки «тримається» без доходів.
Прибуток «у конверті» поки в нашій країні поза законом, а отже, дуже схоже на те, що в цьому випадку така ситуація явно тягне на порушення.
Депутат ВО «Свободи» Вадим СУЛІМ у своїй декларації вказав річні доходи в розмірі 3320 гривень. При цьому депутат є власником елітного автомобіля VOLKSWAGEN Touareg 2006 року, який на сьогодні в б/в стані коштує близько 400 тисяч гривень. Окрім цього, «свободівець» має 2 будинки загальною площею 276 м2.
Отже, якщо ви не знаєте, як прожити за 275 гривень на місяць, утримувати розкішне житло і роз’їджати на дорогущому авто, звертайтесь до пана СУЛІМА, можливо, він поділиться з вами цим секретом.
ПРОРИВ РОКУ
Найбільше зрушення в матеріальному достатку після обрання депутатом відбулося в депутата БПП Валерія ВІННІЧЕНКА. «Господар» міського маршруту №5 майже вдесятеро збільшив свої річні доходи порівняно з 2014 роком (60 тисяч за рік). Так, у 2015 році пан Валерій заробив уже 524 тисячі гривень. Тож принаймні комусь депутатство принесло користь.
Проривом також стало те, що минулого року в міській раді не було ще жодного мільйонера. Тепер же їх відразу 3. За крок до жаданого мільйону за рік зупинилося 2 депутати. А в цілому з доходами у депутатів усе добре.
КОМУ ЗАКОН НЕПИСАНИЙ?
Знайшлися в міській раді й ті обранці, які вирішили переступити через закон і не надали свої декларації. За словами працівників виконкому, Віра ДАНИЛКО (фракція «Батьківщина») не виконала свій депутатський обов’язок і не звітувала перед громадою про рівень свого життя.
Попри рясні обіцянки, свою декларацію не подала депутат «За Україну», директор ТРК «Ідеал» Наталія ІВАНЕНКО. «Не знайшов» своєї декларації депутат ВО «Свобода» Віктор СІВАК.
Тож для кого закон, а для кого – дишло.
Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/