Сумський чиновник їздить на автівці з благодійного фонду
Чому конфіскованою машиною, яку передали для «виконання бойових завдань» військових, користується начальник управління облдержадміністрації Дмитро Лантушенко?
Історія однієї декларації
Готуючи програму про статки очільників структурних підрозділів Сумської ОДА, аналізували їхні електронні декларації. Здивувались, коли у документі начальника обласного управління молоді та спорту Дмитра Лантушенка не побачили задекларованої машини.
Адже неодноразово його бачили за кермом іномарки – Volkswagen Passat.
Коли перевірили за номерами – з’ясувалося, що машина зареєстрована на благодійну організацію «Благодійний фонд Павловського». Голова цього фонду – Василь Павловський. Він керує і є кінцевим бенефіціарним власником ПрАТ Інститут «Сумипроект» зі статутним капіталом понад 400 тисяч гривень. Це підприємство займається послугами у сфері інжинірингу, геології та геодезії.
Звичайно, у такого поважного бізнесмена може бути фольксваген пасат 97-го року, (подібний на сайті auto.ria коштує приблизно 150 тисяч гривень).
Та, як виявилось, пан Павловський цю машину не купував, а отримав безкоштовно – від Державної виконавчої служби (ДВС).
Авто для АТО
За інформацією Управління юстиції Сумщини у 2014 році до Управління ДВС області звернулась благодійна організація «Благодійний фонд Павловського». Фонд попросив безоплатно передати йому транспортні засоби, які були конфісковані та нереалізовані. До свого звернення фонд додав копії листів військової частини В2260 та Сумського гарнізону про надання допомоги військовослужбовцям з метою виконання бойових завдань. Комісія з розпорядження конфіскованим майном 13 червня 2014 року вирішила передати «Благодійному фонду Павловського» на потреби військовим 19 автівок. А 4 липня того ж року ще дві. Тож усього фонд отримав 21 машину: 2 фольксвагена, 5 мерседесів, 8 БМВ, 2 опеля, а також по одному ніссану, мазді, хюндаю та хонді.
Серед цього списку знайшовся і фольксваген пассат (номер кузова № VIN-WVWZZZ3BVE081317), який раніше їздив на іноземних номерах, а зараз має державний номер ВМ 9761 ВС. Саме на фольксвагені з такими номерами їздить начальник управління молоді та спорту.
«Узяв відремонтувати»
Коментуючи свої статки, Дмитро Лантушенко підтвердив, що ця машина належить благодійному фонду.
– А яким чином він Вам надав цю автівку?
– Власне я допомагаю по волонтерській діяльності фонду Павловського, який також здійснює допомогу волонтерам у зоні проведення АТО. Цей автомобіль рік пробув у зоні проведення АТО, був повернутий назад, мною відремонтований. Зараз я вирішую подальше передання цього автомобіля також на Схід.
– А чому саме Вам передали?! Адже фонд Павловського отримав ці автомобілі безкоштовно для передачі військовій частині В2260 та Сумському гарнізону для виконання бойових завдань?
– Наскільки мені відомо, за документами (можливо, краще у безпосередньо Василя Павловського це запитати) цей автомобіль був рік у цієї військової частині. Вона відмовилась від нього, автомобіль був повернутий у зовсім непридатному стані для експлуатації. Він потрошки-потрошки, мною відремонтований буде, ремонтується зараз. У подальшому будуть звернення до всіх інший військових частин для того, щоб їм передати авто. Це була домовленість безпосередньо між мною і Павловським.
– Наразі Ви ще не зверталися до волонтерських організацій, щоб їм передати його?
– Я звернувся до Василя Павловського. Він знає про це, він спілкується з військовими частинами, якщо їм потрібно – я готовий їм цей автомобіль передати.
– А ви його коли отримали?
– Десь влітку цього року. Тобто декілька місяців тому.
Цим Дмитро Лантушенко і пояснив відсутність авто у електронній декларації. Бо вона за 2015-й рік. Посадовець сказав, що у документі за 2016-й її задекларує.
Позиція Благодійного фонду: йому передали металобрухт
Зустрітися із самим Василем Павловським поки не вдалося. У телефонній розмові він повідомив, що знаходиться в Києві та повернеться не раніше цієї п’ятниці. При цьому бізнесмен-благодійник повідомив, що всі отримані ним від ДВС авто знаходяться у нього і пообіцяв їх показати на камеру. На питання про фольксваген, яким зараз користується Дмитро Лантушенко, пан Павловський підтвердив слова держслужбовця, що дав йому машину для ремонту.
Чому автівки не використовуються для «виконання бойових завдань» – мети, з якою вони безкоштовно надавались Фонду, – В. Павловський сказав, що на «передку використовувати такі неможливо, і додав, що декілька з них були в АТО, а зараз потребують ремонту.
Поскаржився пан Павловський і на технічний стан машин: «З юстиції я забирав 21 машину, котрі не могли їздити. У багатьох машин не було навіть двигуна, коробки передач, салону – нічого. У кожну машину я вложив свої особисті кошти, витягував їх із «Сумипроекту». А коли їх поставили на території військової частини, артучилища нашого, їх розікрали повністю, там нічого не залишилось».
Позиція військової частини: «машин Павловського» зараз немає, і були – не всі
Чому конфісковані машини не використовує військова частина В2260, під яку їх просив «Благодійний фонд Павловського», спитали Олександра Мордванюка – командира військової частини В 2260. Той розказав, що очолив частину у вересні 2014-го, тобто вже після передачі автівок.
«Ми там документи підіймали, що якісь легкові машини через нього (Павловського – ред.) проходили. Та БМВ жодної не було, це я вам зразу кажу. Був опель, було пару мерседесів. Ніссана не бачив. І те, що їх зараз немає, це однозначно.
Павловського я особисто знаю, тому що він звільнявся, він був військовослужбовцем частини, і те, що він там деякі машини позабирав, то це я знаю. Може, до мене якісь там крутки-мутки були – не знаю», – розповів О. Мордванюк.
P.S.
Зараз перевіркою законності безкоштовного отримання і використання цих машин “Благодійним фондом Павловського” займається СБУ. Це сьогодні підтвердила прес-секретар управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.
Джерело: sumy.today