З 22 травня до 22 червня буде “адаптивний карантин” – Кабмін
З 22 травня до 22 червня в Україні діятиме адаптивний карантин, у регіонах можуть бути різні обмеження через коронавірусну хворобу COVID-19.
Джерело: засідання уряду
Деталі: Члени Кабінету міністрів одностайно підтримали пропозицію міністра охорони здоров’я Максима Степанова.
Нова постанова продовжить також дію постанови Кабміну від 11 березня (№211). Її доопрацюють впродовж середи 20 травня.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що “завтра цю постанову потрібно опублікувати”.
Пряма мова Степанова: “Проєктом пропонується встановити з 22 травня до 22 червня 2020 року на території України карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах – так званий адаптивний карантин, про який ми казали.
Що змінюється? Ми вводимо певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах. А саме: інцидентність – середня кількість випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 7 днів – має складати менше 12-ти осіб на 100 тисяч населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19, повинна становити менше 50%; кількість тестування методом ПЛР та ІФА повинна складати більше 12-ти на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС (комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – ред.).
У нас вводиться 5 етапів. Зараз ми знаходимося на першому етапі, з 22 травня ми пропонуємо запровадити другий етап, кожен етап – це 10 днів“.
Більше подробиць: Орієнтовні дати: з 22 травня – другий етап пом’якшень, із 1 червня – третій, із 10 червня – четвертий. Але для них мають виконуватися критерії, що відповідають кожному етапу.
Коментар Дениса Шмигаля: “Уряд підтримав рішення щодо пом’якшення карантинних обмежень з 22 травня. Водночас ми подовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі.
Це дасть змогу регіональним комісіям ТЕБ і НС посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям.
Офіційна постанова буде доопрацьована та опублікована завтра”.
pravda.com.ua