У Сумах презентували проект парку «Сеймський»

Проект ландшафтного парку «Сеймський» презентували в обласній раді. Його розробляв Сумський національний аграрний університет. Документ має 8 розділів, зокрема – визначення кордонів, зонування території. Затвердити проект організації території ландшафтного парку «Сеймський» мають на сесії облради.

«Затвердження цього проекту обласною радою дозволить зняти всі ті питання, які хвилюють громадськість. В першу чергу – це організація полювання, тобто чітко визначено, що в господарській частині полювання ведення мисливського господарства не заборонено. І затвердження цього проекту дозволить врегулювати земельні відносини, які хвилюють громадськість» – говорить голова робочої групи з вивчення діяльності регіонального ландшафтного парку «Сеймський» Микола Підопригора.

У свою чергу голова Путивльської райради Євген Южаков зазначив: «На сьогодні всі люди проти цього парку. Саме головне питання – 94 тисячі гектарів землі – господарська зона.  Для чого вона парку потрібна – я не знаю. Є ще маленькі нюанси, що стосується меж… щось долучається, щось виключається, не зрозуміло як. То положення одне прийняте, то положення інше. Всі кажуть, що буде добре, але як добре – ніхто пояснити не може. Хочемо, щоб було обговорення з людьми  в районах і щоб почули думку людей».

Нагадаємо, ландшафтний парк «Сеймський» з’явився на Сумщині у 1995 році. Загальна його площа – майже 100 тисяч гектарів і ці землі заповідні. На сесіях Сумської облради у листопаді та грудні минулого року представники Конотопського, Білопільського, Кролевецького та Путивльського районів, територія яких увійшла до комунального підприємства «Ландшафтний парк «Сеймський», просили припинити діяльність юридичної особи, створеної у 2016 році. Але депутати за це не проголосували:

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах