Селяни блокують рух автівок із молокозаводів

Ситуацію щодо зниження рівня закупівельних цін на молоко та обурення цим жителів кількох сільських рад Роменського району розглядали під час апаратної наради в Сумській ОДА.

«З початку року на урядову гарячу лінію та до обласного контактного центру надійшло чимало звернень від громадян з питань низької закупівельної ціни на молоко, – прокоментував ситуацію заступник голови облдержадміністрації Микола Подпригора. – На минулому тижні ми провели нараду, де звернулися з проханням до молокозаводів повернути закупівельну ціну 5 гривень. Але, на жаль, до нас не дослухалися».

Як повідомив голова Роменської райдержадміністрації Валерій Білоха, за останній тиждень закупівельна ціна на молоко з 5 гривень знизилася до 4. У зв’язку з цим жителі сіл Ярошівка та Нова Гребля відмовилися здавати молоко. Їм ніби пообіцяли, що ціну підвищать, але цього не сталося. І вже вчора північ району – жителі Ріпчанської та Рогинської сільських рад, усього близько 100 осіб, блокували транспортні засоби збирачів. Якщо у деяких селах було прийнято рішення просто не здавати молоко, то в інших сільських радах частина селян вирішила взагалі не пускати молокозбірників на територію населених пунктів.

Наразі Роменська РДА сприяє створенню сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу із заготівлі та переробки молочної продукції на території Роменського району. Керівництво району вже звернулося до ПП «Рось» Роменського молочного комбінату щодо передачі майбутньому кооперативу холодильного обладнання, яке знаходяться в 9 населених пунктах району.

Поділитися в соціальних мережах