На Сумщині археологи знайшли амфору IV століття до нашої ери

У Сумській області знайдено археологічні матеріали, що свідчать про існування городищ Путивльського Посейм′я в пізньоскіфський час.

Тривають дослідження пам’ятки національного значення Ширяївського городища скіфського часу, що розташоване на мальовничому мисі правого берега Сейму біля села Ширяєве Путивльського району.

Роботи розпочалися у червні 2017 року. Проводяться вони спільними зусиллями співробітників Державного історико-культурного заповідника в м. Путивль та Інституту археології НАН України. У розкопках також беруть участь співробітники управління культури і туризму облдержадміністрації, студенти Київського національного університету культури і мистецтв та Сумського державного педагогічного університету ім.А.С.Макаренка.

Під час досліджень виявлено залишки двох різночасових житлових споруд, що відносились до різних часових горизонтів. Найбільш пізній датується знахідкою книдської амфори IV ст. до н.е. Фактично вперше знайдено матеріали, що свідчать про існування городищ Путивльського Посейм′я в пізньоскіфський час.

Роботи на городищі будуть продовжуватися і, безсумнівно, принесуть нові відкриття та знахідки.

Поділитися в соціальних мережах