Телефонна розмова із незнайомцем коштувала жінці 20 тисяч

До працівників поліції Глухівського відділу з повідомленням про шахрайство звернулась 55-річна глухівчанка. Вона розповіла, що хоча і знала про такий спосіб ошукування людей, сама незчулась, як стала жертвою «псевдобанкірів».

Заявниця на мобільний отримала повідомлення про заблокування банківської карти, а також, що на рахунку нуль гривень. Вирішила зателефонувати за вказаним номером. Слухавку підняв молодий чоловік, назвався банкіром та повністю підтвердив інформацію з повідомлення.

Потім все відбувалось за сценарієм зловмисників. Чоловік попросив продиктувати йому номер картки, після чого заявниці прийшло SMS–повідомлення з кодом підтвердження розблокування картки, який вона повідомила співрозмовнику. А коли слухавку взяла жінка, так званий працівник служби безпеки банку та попросила назвати коди, які надходитимуть в SMS-повідомленнях, заявниця відмовила, пояснивши, що піде до банку, де все перевірить. Та поки вона вела з ними розмови, шахраї встигли перерахувати з її банківського рахунку на свій 20 тисяч гривень.

За даним фактом в поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Сьогодні правоохоронці вже встановили власника рахунку, куди були перераховані гроші. Слідчі дії тривають

Поділитися в соціальних мережах