У Сумах підбили підсумки навчального року і розповіли про нововведення наступного

Сьогодні під час брифінгу з журналістами начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко, заступник мера Віра Мотречко і начальник відділу спорту та молоді Наталія Красношевская підвели підсумок навчального року, що минає, і розповіли, що чекає випускників,  поділилися планами на наступний навчальний рік та період літньої оздоровчої кампанії.

Як повідомила головний освітянин Сум Антоніна Данильченко, останній дзвінок відбудеться в школах міста 25 травня. Цього року Міністерство освіти рекомендувало школам проводити свято, присвячене закінченню навчання, у довільній формі і мінімізувати його тривалість. Це пояснюється тим, щоб у дітей не виникло ускладнень зі здоров’ям і непритомності внаслідок тривалого перебування на сонці.

Втім, останній дзвінок ніяк не означає завершення навчального року, адже після нього випускники будуть здавати ЗНО і державну підсумкову атестацію. Говорячи про такий важливий етап в житті старшокласників, Антоніна Данильченко звернулася до батьків і дітей з проханням з усією серйозністю поставитися до підготовки та написання тестів, а також порадила заздалегідь продумати план маршруту до пункту тестування і не забути про документи, без яких вхід до пункту тестування буде заборонений. У разі запізнення, відсутності деяких документів, списування, абітурієнт буде не допущений або відсторонений від написання тесту і, відповідно, втратить рік.

Для молодших школярів і для деяких учнів середніх класів стартує оздоровча кампанія. Для цих цілей в  Сумах буде функціонувати 59 пришкільних таборів, у яких мають намір оздоровити 5,5 тис. школярів. У цьому році з бюджету на одну дитину в день виділяється 15-18 грн в день, решту доплачують батьки.

Як зазначає начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Наталія Красношевская, всього в місті Суми мають намір оздоровити 14231 дитини. Разом із тим, у Сумах будуть діяти 6 позаміських закладів. Середня ціна путівки складе 5,5-7 тис. грн, що на 1 тис. грн дорожче, ніж у минулому році. Для оздоровлення дітей пільгових категорій придбано 1403 путівки на суму 7,5 млн грн.

З огляду на трагічну ситуацію в Білорусі, де в ДТП загинув школяр із Сум, в оздоровчі табори, які знаходяться за межами області, дітей планують перевозити залізничним транспортом або в супроводі батьків.

Що стосується планів на наступний рік, то, як повідомила начальник управління освіти і науки Сумської міськради, 1 вересня в школи Сум мають намір прийняти більше 3 тис. першокласників, які навчатимуться за новою 12-ти річною програмою.

Для оснащення класів сучасним обладнанням і партами-трансформерами з міськбюджету виділили 18 млн грн, ще частину планують виділити на черговій сесії міськради.

За попередніми підрахунками, в 10 клас підуть 1,5 тис. сумських школярів. В управлінні освіти звертають увагу на те, що в старших класах буде профільна освіта. Тому Антоніна Данильченко рекомендує учням вибирати ту школу, яка підходить дитині в плані поліпшення знань з тієї чи іншої дисципліни.

Джерело: https://www.0542.ua

Поділитися в соціальних мережах