Держекоінспекція взяла проби води у Пслі
Вчора, 18 вересня, спеціалісти Державної екологічної інспекції Сумської області взяли проби води у Пслі. Забори робили у чотирьох точках: у тому числі біля труби, звідки комунальне підприємство «Міськводоканал» скидає воду у річку Псел.
За словами головного спеціаліста Державної екоінспекції в Сумській області Тетяни Циндренко, результати лабораторних досліджень водибудуть відомі через п’ять робочих днів. «Скид… у них чомусь тут дві труби. З тієї, і з тієї відібрали. І вплив на водойму цієї води відберемо вище скиду й річку Псел нижче скиду. Відібрали на такі показники як сухий залишок, амоній, нітрити, нітрати, ХСК, БСК, хлориди, сульфати, фосфати розчинені й кислі», – говорить Тетяна Циндренко.
Нагадаємо, два дні тому ми повідомляли про те, що у соцмережі з’явилось відео сумчанина Олександра Шкуропата. Він зафільмував річку поблизу сумських очисних споруд. На його думку, на поверхні були каналізаційні стоки.
Головний інженер водоканалу Йосип Тисівський вчора зазначив, що то був донний мул, який піднявся. Однією з причин такого явища назвав відсутність паводків
У регіональному офісі водних ресурсів Сумщини вірогідною причиною появи донного мулу на поверхні річки Псел називають порушення роботи очисних споруд. Про це розповіла заступниця начальника офісу Олена Вакарчук. «На поверхні Псла ми бачимо виніс активного мулу з очисних споруд «Водоканалу». Це, вірогідно, порушення у роботі технології очищення стічних вод на «Водоканалі». Не спрацював аеротенків, нестача, вірогідно, об’єму стоку, який заходить для того, щоб цей мул повністю був спрацьованим. Це ситуація не поодинока. І викликає обурення, бо повторюється із року в рік. Я сьогодні подивилася в наші інформаційно-спостережливі журнали і побачила, що подібна ситуація була в 2011 році, потім у 2015, тепер у 18-ому. Говорити про те, що цій ситуації сприяла відсутність паводку – це взагалі абсурд. У цьому році в нас пройшов паводок, досить інтенсивний з витратою понад 100 кубів в секунду, вода йшла під час паводку. Все, що можна перенести на певні відстані – перенеслося», – повідомила Олена Вакарчук.
Наскільки небезпечний є донний мул для людей та тварин розповів сумський еколог Сергій Шевченко. За його словами, це природне явище, яке може мати негативні наслідки. «Справа в тому, що в нейробному середовищі дуже гарно зберігаються нейробні бактерії. Це бактерії-паразити нашого кишкового тракту, розумієте, тому небезпеки для мешканців річки, безпосередньо риби, молюсок, безхребетних, особливо нема – там по кисню йде. А для людей, якщо ковтнуть води, є небезпека, що вони проковтнуть збудників хвороб», – говорить він.