Аграріїв Сумщини назвали безвідповідальними
На засіданні колегії Управління Держпраці у Сумській області обговорили порушення законодавства у функціонуванні служб охорони праці на підприємствах агропромислового комплексу області, недоліки навчального процесу з питань охорони праці та безвідповідальність роботодавців стосовно їх усунення. Засідання пройшло за участю заступника голови Державної служби України з питань праці Ігоря Шумелюка.
Наразі галузь агропромислового комплексу є однією із лідерів за рівнем виробничого травматизму, здебільшого травмуються працівники на підприємствах лісової промисловості, а також ті, робота яких пов’язана із сільськогосподарським транспортом, зауважив заступник голови Служби. Основна причина збільшення рівня травматизму – нехтування законодавством, вимогами безпеки праці за відсутності у працівників необхідних знань та контролю з боку керівництва.
Тож саме безвідповідальність роботодавців обговорювалася членами колегії. Кожен представник суб’єкта господарювання, присутній на засіданні, мав можливість пояснити причини допущених його підприємством порушень, які були попередньо виявлені Управлінням Держпраці у Сумській області в ході планової перевірки. Виступили з поясненнями фахівці: Фермерського господарства «Зернова долина», ТОВ АФ «Хоружівка», ТОВ «Липоводолинський РАЙСНАБ», ТОВ «Беєво».
Але більшу увагу членів колегії привернуло небажання суб’єктів господарювання усувати ці порушення, навіть у випадку прийняття судом відповідного рішення про примусову заборону виконання робіт та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. Прокоментував ситуацію, що склалася, провідний інспектор з охорони праці департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації та перший заступник голови державної адміністрації Липоводолинського району, на території якого провадять свою діяльність підприємства-порушники.
Також однією із вагомих складових забезпечення безпеки робочого процесу є обізнаність працівників з питань охорони праці. Тому члени колегії разом із запрошеними керівниками відповідних навчальних центрів проаналізували, яким чином проходить начальний процес, за яких умов працівники одержують відповідні посвідчення та чи є рівень їх знань по завершенню навчання достатнім.
Звертаючись до керівників навчальних центрів з питань охорони праці, Ігор Шумелюк зауважив: «Одне із основних завдань – не допускати формального проведення навчання, або видачу посвідчень без проведення навчання взагалі, адже від знань працівника залежить як здоров’я й життя його самого, так і його колег».
Таким чином через безліч недоліків та порушень законодавства у діяльності як підприємств, так і навчальних центрів колегією Управління прийнято рішення посилити роботу стосовно підвищення якості проведення перевірок знань з питань охорони праці працівників суб’єктів господарювання, які пройшли відповідне навчання.