Конкурсна комісія затвердила умови продажу «Сумихімпрому»
Відбулося засідання конкурсної комісії з продажу пакета акцій публічного акціонерного товариства «Сумихімпром», на якому була визначена початкова ціна пакета акцій у розмірі 250 млн грн, а також крок торгів – 2,5 млн грн. Про це йдеться в матеріалах Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.
На засіданні також визначили фіксовані умови конкурсу, які передбачають зобов’язання покупця в економічній, інноваційно-інвестиційній, соціальній, природоохоронній діяльності товариства, у сфері корпоративних відносин та розпорядження майном господарства. Затвердження умов продажу державного пакету акцій ПАО «Сумихімпром» відбуватиметься згідно з Порядком прийняття рішення про приватизацію та затвердження умов продажу об’єктів групи Г і паливно-енергетичного комплексу, який затверджено постановою Кабміну від 13 червня 2012 року №525. Інформаційне повідомлення про проведення конкурсу за принципом аукціону буде розроблене після затвердження Урядом умов продажу державного пакету акцій.
За даними Фонду держмайна, вартість активів підприємства у 2017 році становила 1 179 976 тис. грн. Вартість основних засобів – 672, 324 тис. грн. Кількість працівників станом на 31 грудня 2017 року – 4078 робітників. У 2017 році чистий прибуток «Сумихімпром» складав 5, 642 млн грн. Для порівняння, у 2014 році підприємство отримало чистий збиток 99,414 тис. грн. Воно було збитковим і в попередні роки (збиток у 2012 році – 209,811 тис. грн, в 2013 – 200,625 тис. грн, а чистий прибуток у 2015 році – 7619 тис. грн, в 2016 – 2041 тис. грн). Загалом за 2017 рік, підприємство реалізувало продукції на 2,141 млн грн.
Поряд із цим, за інформацією підприємства, його фінансово-економічний план залишається незадовільним, а в перспективі може стати критичним, – йдеться в листі Сумської ОГА до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Як одна з причин незадовільного фінансово-економічного стану «Сумихімпром» називається конкуренція з боку російських і білоруських виробників, зокрема на ринку мінерального добрива і сірчаної кислоти. Низька ціна у російських і білоруських виробників зумовлена значно нижчою собівартістю продукції російського походження через використання внутрішніх сировинних та енергетичних ресурсів з відповідними цінами (апатит, сірка, хлористий калій, природний газ). Через конкуренцію, середнє завантаження виробництва мінеральних добрив «Сумихімпром» у 2017 році складало 24%. Ще однією проблемою підприємства є значний фізичний та моральний знос основних виробничих фондів, що складає нині 58,4%. Також, «Сумихімпром» використовують застарілі технології, що призводить до підвищення матеріальних витрат, нестабільних якісних показників, обмеженню по обсягах виробництва.
Джерело: agropolit.com