Вступ у виші: скільки і куди дали бюджетних місць на Сумщині
Фінансисти, економісти, психологи, трудовики та агротехнологи – на такі спеціальності у сумських вишах отримали найбільше заяв від абітурієнтів на бакалавра денної форми.
У Сумському державному університеті державне замовлення – це 1 100 місць. Половина залишилась вільною – абітурієнти не здолали прохідний бал. Рекомендували до навчання на бюджеті 541 людину. Це на 60 більше, ніж торік. Найбільше бюджетних місць отримав факультет електроніки та інформаційних технологій – 196. Найменший конкурсний бал там – 128,9. Найпопулярніші спеціальності фінансово-економічні – 1861 заява (з урахуванням інституту бізнес-технологій Академії банківської справи). Аби потрапити на них, слід було набрати мінімум 170,7 бала.
Сумський національний аграрний університет отримав 758 бюджетних місць. З них 180 залишись вільними. Рекомендували на бюджет – 578, це на 68 більше, ніж зарахованих торік. Найбільше заяв подали на факультет агротехнологій – 565. На ньому ж найбільша кількість бюджетних місць – 156. Найменший бал серед тих, кого туди рекомендували, – 152.
У Сумському педагогічному університеті ім. Макаренка державне замовлення склало 287 місць. Рекомендували ж на бюджет 278, і це на 2 більше, ніж торік. Найбільше бюджетних місць отримала спеціальність початкової освіти – 27. Найменший конкурсний бал там – 154,1. Найпопулярнішою ж спеціальністю стала психологія. Туди подали 263 заяви. Найменший бал абітурієнта цієї спеціальності – 174,4.
У Глухівському Національному університеті ім. Довженка державне замовлення склало 290 місць. Рекомендовано 240, було 309 – це на 69 більше, ніж зарахували торік. Найбільше бюджетних місць отримала спеціальність «Професійна освіта. Технологія виробництва і переробки продуктів сільського господарства» – на неї подали заяви 83 людини. Найменший конкурсний бал там – 143. Найпопулярнішою ж спеціальністю стала «Середня освіта (Трудове навчання та технології») – туди подали 93 заяви. Найменший бал абітурієнта цієї спеціальності –157,9.
“Треба відходити від цього радянського способу, який називається держплан. До будь-якого підприємця підійдіть і спитайте, чи може він через 4 роки сказати, що йому потрібно буде? Люди не мислять такими категоріями зараз. Залишити планування все ж таки потрібно, але лише в обмеженій кількості галузей. Це, наприклад, галузі державного інтересу, там де держава постачає послуги. Тобто це, педагогіка, медицина військова наука, державне управління. А також треба залишити планування на ті спеціальності, тих галузей, які користуються популярністю серед абітурієнтів, але є критично важливими. Наприклад, математика, біологія, природничі науки”, – таку оцінку дав виконавчий директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.
Чому такий розподіл між вишами області ми від Міносвіти відповіді на запит поки не отримали.
На відміну від попереднього року, бюджетні місця, на які ніхто не вступив і вони залишились вільними, – не повернуться назад у Міністерство, їх надаватимуть пільговим категоріям вступників: дітям загиблих воїнів антитерористичної операції (АТО) і дітям Героїв Небесної сотні, дітям воїнів АТО, учасникам бойових дій АТО.
Джерело: http://tv.sumy.ua/