У Сумах студенти-медики 3 курсу протестували проти нового іспиту
Сумські студенти-медики 3 курсу проти іспиту. Через це перед самим іспитом 1 липня з 8 ранку вийшли під стіни університету. 1-2 липня близько 300 студентів-медиків мали складати іспит IFOM. Тривалість його 4 години. На початок іспиту ніхто не з`явився. Ввели іспит в березні, але навчальний план затверджується у вересні.
Студент третьокурсник Юрій Зеленський: “Ввели його в березі місяці. А навчальний план затверджується у вересні. Цей тест не підходить нашому навчальному плану. Він не співпадає, бо цей тест склала американська фірма. МОЗ говорить проте, що якщо ми не складаємо цей IFOM – нас виключають з вузу. Це теж незаконно. Бо наш навчальний план виконаний”,
Серед тих хто проти і іноземні студенти. Усі разом зібрали підписи – таким чином звернулися до президента.
“Стосовно IFOM він базується на дещо іншій системі, коли розпочинаючи з 1 курсів студенти мають клінічно-орієнтований підхід. Для наших студентів є інша модель навчання з 4 курсу клінічні дисципліни. Я підтримую студентів”, – говорить Андрій Лобода, директор медінституту СумДУ.
Сьогодні та завтра близько 300 студентів-медиків мали складати іспит IFOM. Тривалість його 4 години. На початок іспиту ніхто не з`явився.
Тестування проводять представники Центру тестування професійної компетентності Міністерства охорони здоров`я. Про саме тестування говорити відмовляються.
Для чого новий іспит впроваджувався говорить заступник Міністра охорона здоров`я Олександр Лінчевський:”Тест не є окремою дисципліною. Він не потребує окремого підручника. Він оцінює базові знання з основ медицини. Те саме, що вчать колеги в усьому світі. Це не є окремий предмет і спеціальність. Це є чесний інструмент оцінки знань студента”.
Іспит з Міжнародних основ медицини IFOM розробляється Національною радою медичних екзаменаторів Сполучених Штатів Америки. В Україні іспит IFOM адмініструється Центром тестування при МОЗ України.