Як виробники тестують готову металочерепицю
Металочерепицю споживачі високо цінують за якість, привабливий зовнішній вигляд та довгий термін експлуатації. Але особливості покрівельного матеріалу залежать від бренду та компанії-виробника. Для виготовлення якісної металевої черепиці потрібні:
- використана сировина (сталь або алюміній);
- спосіб виробництва, технологічні умови;
- особливості використання матерії.
Ще треба подивитися на полімерне покриття. Але для прогнозування довговічності металочерепиці її тестують, використовуючи спеціальні методики.
Як виконуються натурні тестування майбутньої покрівлі
Випробування такого типу допомогають визначити, як клімат впливає на прошарок полімеру. Полігони для натурних тестів знаходяться на свіжому повітрі. Тут слід покласти зразки товару. Подібні полігони наявні у багатьох країнах світу:
- Сполучених Штатах Америки;
- В’єтнамі;
- Російській Федерації;
- Французькій Республіці.
Для цього виконують розташування аркушів металевої черепиці у зонах з різними типами клімату. Добре обрати регіон з несприятливими умовами. Потім спостерігають, як впливають ультрафіолетове випромінювання, вода, склад повітря і т. д.
Це роблять великі металургічні компанії, наприклад, “Арселор Міттал”, “Зальцгіттер”, та фірми, які виготовляють фарби (“Прайм Топ Індастрі”, “БАСФ”). Якісну металочерепицю цих брендів можна придбати за посиланням https://citybud.in.ua/uk/metalocherepica/
Треба знати: один зразок перевіряють протягом 24 місяців.
Як металочерепицю досліджують у лабораторних умовах
Такі тести необхідні, щоб матеріали нескладно було сертифікувати за державними стандартами, а інші дослідження підтверджують особливості товару.
У лабораторіях виявляють:
- Витривалість до механічних навантажень, фізичних чинників. Це стосується реакції матеріалу на удар, гнучності, стікості полімерного захисту, можливості виникнення подряпин. Якщо прошарок полімеру надійний, металевому аркушеві забезпечено якісну гідроізоляцію.
- Адгезивні властивості полімеру до металевого шару. Для цього слід надрізати матерал – сліди мають бути розташовані під прямим кутом один до одного. Так перевіряють, як збережуться властивості металочерепиці під час монтажних заходів.
- Товщину аркуша та прошарку полімеру. Тут використовують мікрометр, а зразки беруть довільно. Обидва показники мають бути стабільними і відповідати наданій виробником інформації.
- Стабільність геометричного орнаменту. Адже цей показник визначає естетичні властивості будівельного матеріалу.
Купляючи будівельний матеріал, грамотний користувач надасть перевагу сертифікованим товарам. Це правило стосується і металочерепиці.