НБУ оцінить стійкість 29 банків
Нацбанк почав проведення другого етапу оцінювання стійкості банків – опрацювання результатів аналізу якості активів банків, підтверджених зовнішнім аудитом.
Про це повідомляє прес-служба регулятора.
“Також розпочато стрес-тестування 29 банків. За попередніми оцінками, кількість банків, які потребуватимуть вливання капіталу за базовим та негативним сценарієм стрес-тесту, зменшиться, якщо порівняти з попереднім роком”, – йдеться у повідомленні.
Як наголошується, до кінця 2019 року банкам необхідно сформувати буфер консервації капіталу в розмірі 0,625%. Він стане обов’язковим для кожного банку з початку 2020 року, коли розпочнеться перший етап запровадження буфера консервації капіталу.
“Надалі розмір буфера щороку поетапно збільшуватиметься, поки не досягне 2,5% від 1 січня 2023 року. Формування відповідного буфера забезпечить створення банками запасу капіталу понад мінімальні вимоги”, – повідомляє прес-служба.
У майбутньому, зазначають в прес-службі, це дасть можливість поглинати можливі втрати, що можуть виникати в умовах загального економічного спаду, без порушень нормативу достатності капіталу.
Упродовж другого кварталу планується також змінити методику визначення системно важливих банків та оприлюднити оновлений перелік таких фінустанов.
Нагадаємо, у 2018 році прибуток банківської системи сягнув історичного максимуму – 21,7 млрд гривень.
Минулого року значно зменшилася кількість і частка збиткових банків. Так, із 77 платоспроможних банків 64 банки були прибутковими і отримали чистий прибуток 34,4 млрд гривень, що перекрило збитки 13 банків на 12,7 млрд гривень.
Крім того, прибуток в 2018 році був сформований, головним чином, групою банків з іноземним капіталом (15 млрд гривень прибутку за рік) і “Приватбанком” (11,7 млрд гривень).
Збитковими були банки з державним російським капіталом (11 млрд гривень збитку).
Економічна правда