Токар визнав, що Сумська обласна лікарня – одна з гірших в Україні

Голова обласної ради Володимир Токар провів нараду із начальником управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком та головним лікарем Сумської обласної клінічної лікарні, депутатом обласної ради Володимиром Горохом, на якій обговорювалася концепцію розвитку обласної лікарні.

Йшлося про те, що нині обласна клінічна лікарня – одна з найгірших в Україні серед обласних центрів за умовами перебування хворих і має 95% амортизаційний знос. Існує черга в операційні блоки, люди вимушені розміщуватися по 12 чоловік у палаті.

Очільники медичної галузі Сумщини звернулися до спікера обласного парламенту з проханням розглянути можливість передачі психоневрологічного диспансеру обласній клінічній лікарні з метою розміщення там консультативної поліклініки на 380 відвідувань у зміну, параклінічних служб, спеціалізованих стаціонарних відділень на 250 ліжок і в майбутньому 440 хірургічних ліжок у корпусі, який планують збудувати.

Наразі, після відкриття другої черги психоневрологічного диспансеру, його майно на утримання строком на 1 рік за договором узяла обласна лікарня.

За словами Володимира Гороха, планується розробити проектно-кошторисну документацію, поставити в палатах умивальники, а надалі розмістити тут шість відділень терапевтичного напрямку, які є в обласній лікарні. При наявності коштів це все можна буде зробити до літа. Поки що в обласній лікарні залишилися б хірургічні відділення, а до звільнених приміщень можна було б перемістити психоневрологічний диспансер. Для цього там є готові палати, реанімаційний блок, лабораторії.

Назріла необхідність у побудові хірургічного комплексу, (на це необхідно 350 млн грн), де б одночасно розміщувалася 21 операційна, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії і відділенням хронічного гемодіалізу.

За результатами зустрічі посадовці вирішили залучитися підтримкою  народних депутатів від Сумщини, звернутися до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, аби були виділені державні кошти та ДФРР і гроші з обласного бюджету для створення медичного містечка в обласному центрі.

Поділитися в соціальних мережах