Мер Мішель купив будинок у селі під Києвом за 5,4 мільйонів гривень

Напередодні Нового року міський голова Глухова Мішель Терещенко купив великий будинок на 413 кв м і земельну ділянку 1,6 тис. кв м у селі Віта-Поштова. Це за 23 км від Києва. Згідно внесеним змін до декларації, мер Мішель заплатив за ділянку і будинок близько 5,4 млн грн. Що це за будинок, і в якому він стані – невідомо. На сайтах агентств нерухомості будинки у цьому населеному пункті з такою ж площею стартують від 8,8 млн грн.

Щодо його офіційних статків, то він у 2018 році декларував в середньому 15 тис. грн зарплати, 22 тисячі євро боргу, будинок у Глухові, дві квартири у Києві (130 і 82 кв м) і земельну ділянку у столиці. Восени минулого року він продав свою квартиру за 6,3 млн грн, також за півтора мільйона продав корпоративні права і акції ТОВ «Лінен оф Десна» та «Укрен Агрі».

Отже, мер Глухова осідає все далі і далі від місця роботи. Перед виборами на пост мера він, будучи на той момент холостяком, клявся, що для нього нема нічого важливішого за Глухів.

Одружившись, сказав, що планують будувати просторий будинок у Глухові, але по факту став все частіше зависати у Києві. Останні місяці Терещенко взагалі бачили на робочому місці рідко, вважається нормою, коли мера тижнями нема на роботі, він навіть перестав прикриватись різними відрядженнями на кшталт відвідування конференцій про роль жінки в сучасному світі. В його табелі робочого часу стоять «НЗ», тобто відсутність з нез’ясованих причин – і це аж ніяк не турбує його команду чи активістів. Купівля родинного гніздечка за 400 км від Глухова вказує, що чим далі мер від міста, тим спокійніше він спить. І справді, нечищені дороги не затьмарюють йому свят.

Що ж це за населений пункт, де вирішив остаточно осісти мер Мішель? Офіційно там зареєстровано близько 3 тисяч чоловік, але живуть всі 10, багато хто з киян там орендує і купує житло. На сайті Віто-Поштової сільської ради Києво-Святошинського району ми знайшли кілька цікавих новин. Топ-темою останніх 13 років є будівництво дитячого садочка. Враховуючи, що у мера Мішеля є чотиримісячний син, то новини з цього об’єкту для нього важливі. Страхова компанія «Аврора» ще у 2005 році хотіла збудувати в с. Віта-Поштова дитячий садочок на 75 місць в обмін на 4 га в центрі села, був укладений договір про надання благодійної допомоги сільраді на суму 2,5 млн грн. Будівництво різко розпочали і так само різко припинили, без жодних документів. На сьогодні розроблено 20 томів проектної документації, отримані всі необхідні дозволи та розпочата тендерна процедура у відповідності до закону.

Ще одна комунальна цікавинка – вивіз сміття. Як виявилось, до 1 січня 2019 року його вивозили безкоштовно, але комунізм і там закінчився. Сільрада вирішила, що з нового року мішок побутових відходів заберуть з-під двору за 25 гривень. При цьому заключати якісь договори з КП немає потреби, просто треба у будь-якому магазині села придбати брендовані мішки.

Співробітники КП будуть вивозити сміття, яке упаковане виключно в ці марковані мішки, іншу тару залишатимуть господарям. Цікаво, як до такого поневолювання поставиться мер Мішель? Адже у Глухові він за вивіз сміття зі свого приватного будинку (12 грн на місяць), схоже, не платив, принаймні, за адресою його будинку по вулиці Заводській значиться борг.

Нагадаємо, мер Мішель заявив про те, що буде балотуватись у Президенти, але вже передумав, виступивши на підтримку Садового.

Оксана Коваленко, Неделя

Поділитися в соціальних мережах