Обласна влада вимагає від районів скоротити кількість ліжкомісць у лікарнях
Під час апаратної наради при тимчасово виконуючій обов’язки голови облдержадміністрації Ірині Купрейчик говорили про те, що лікарняний ліжковий фонд в області на 13% більший, ніж в середньому по Україні.
На сьогодні надзвичайно проблематичним залишається питання своєчасної виплати зарплати працівникам медичних закладів області, що надають вторинну медичну допомогу. Основною причиною незабезпеченості є невідповідність структури лікувальних закладів наявному фінансовому ресурсу і гостре небажання місцевих органів влади упорядковувати таку структуру.
За словами директора обласного Департаменту фінансів Олени БАТРАЧЕНКО, лікувальні установи не співставляють кількість наданих медичних послуг з оплатою праці медпрацівників. Департаментом фінансів розроблено і опрацьовано ряд показників з метою оцінки продуктивності лікувальних установ та ефективності витрачання бюджетних коштів, виявлення фінансових ризиків і вишукання резервів для подальшого функціонування таких закладів. Результати проведеного аналізу є інформаційним та рекомендаційним матеріалом для обґрунтування та прийняття управлінських рішень.
Виконуюча обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Надія ЛИСЕНКО зазначила, що управління постійно здійснює аналіз ефективності роботи медичних установ, надає рекомендації щодо оптимізації структури лікарень, але прийняття рішення щодо цього – у компетенції місцевих органів влади. «Якщо в IV кварталі цього року Національна служба здоров’я України розпочне ліцензування лікарських установ вторинної ланки, то деякі медичні заклади залишаться без фінансування з Києва, і місцевій владі доведеться фінансувати їх зі свого бюджету», – зазначила Надія Лисенко і разом з тим повідомила, що середня зарплата лікарів на Сумщині наразі і так менша, ніж у лікарів по Україні, на понад 600 гривень.
За підсумками розгляду питання щодо ефективності діяльності лікувальних закладів області тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик категорично зазначила, що неприпустимо, щоб різниця у зарплатах лікарів різних ЦРЛ області була у три рази, але й лікарні не можуть бути центрами зайнятості, де лікарі отримують платню просто за наявність у лікарні ліжкомісць. Тому місцевим органам влади необхідно оперативно зайнятися питаннями щодо приведення лікувальних закладів у відповідність до норм чинного законодавства.