Небезпечні дитячі ігри в Інтернеті: куди звертатися батькам у Сумах
Не так давно правоохоронні органи держави були мобілізовані на боротьбу проти так званих «груп смерті» у соціальних мережах, метою яких було доведення неповнолітніх до самогубства. Разом з тим, зазначена проблематика лишається актуальною і на сьогодні.
Минулого місця на території м. Суми зареєстровано випадок, коли учениця 6-го класу, яка з жовтня 2018 року грає у мобільний додаток, який містить невеликі оповідання, лезом на своїй правій руці нанесла відповідний напис.
Тому Сумська місцева прокуратура попереджає батьків про непередбачувані наслідків при використанні подібних мобільних додатків. Правоохоронні органи проводять попереджувальну та профілактичну роботу в цьому напрямку, однак без допомоги та пильності батьків подібні заходи будуть неефективними.
Відтак основна порада батькам, діти яких мають доступ до Інтернету, – частіше спілкуйтесь зі своїми дітьми, цікавтесь їх життям, особливо тим, у які ігри вони грають та що дивляться в мережі. Не соромтесь звертатись до фахівців за допомогою.
У разі необхідності працює цілодобовий телефон довіри психологічної допомоги 33-40-50.
Також можна звернутися за допомогою до дитячих психологів, що працюють на базах поліклінік, «дружніх до молоді»:
Сумська обласна дитяча клінічна лікарня тел. реєстратури 66-21-31, міська дитяча поліклініка тел: 66-18-98, 095-194-89-49. Також на базі КУ СОПНД ведуть прийом фахівці: дитячий психолог, дитячий психотерапевт, дитячий психіатр (щоденно з 08:00 до 14:00) тел.:25-51-46.
Батьки, які виявили свою дитину в числі «гравців», можуть, не виходячи з дому, звернутися на офіційний сайт кіберполіції за адресою: https://www.cybercrime.gov.ua/ та заповнити форму зворотного зв’язку.