Нейрохірурги Сумської міської лікарні прооперували пацієнтку з рідкісною пухлиною
Нейрохірурги Сумської міської лікарні прооперували пацієнтку з рідкісною злоякісною пухлиною мозку. Нині пацієнтку – 53-річну сум’янку виписали з лікарні. Раніше жінку двічі прооперували в медзакладі в іншій області, але через 8 місяців після операції пухлина знову почала рости, розповів завідувач нейрохірургічного відділення Володимир Колесник, який очолив операційну бригаду.
“Ситуація непроста, в неї пішов ріст пухлини в обидві півкулі, по обидві сторони. Ми нарахували 5 вузлів. Це позамозкова пухлина з елементами злоякісності. Проявляється головними болями, порушенням рухів в кінцівках, судомними нападами. У цієї пацієнтки були судоми й зорові галюцинації, пов’язані з локалізацією коркових центрів зору в потиличній ділянці”, – пояснює Володимир Колесник.
Втручання щодо менінгіоми такого обсягу – перше у практиці анестезіолога Олексія Сімонова.
“Тривала була підготовка, центральний венозний катетер ставився, повний спектр аналізів. Пройшло все добре, штатно. Пацієнтка після втручання побула два дні в палаті інтенсивної терапії, виходила вона стабільно, і перевели в звичайну палату”, – говорить Олексій Сімонов.
Нейрохірург Олександр Циндренко каже – цей випадок унікальний.
“Доступ складний. Об’ємні утворення по дві сторони від сагітального синуса. Видалені вони повністю, будуть подальші етапи лікування і контроль діагностичний”, – зазначає нейрохірург.
Лікарі показують операційну, де роблять втручання пацієнтам з менінгіомами та іншими діагнозами. Найчастіше в практиці, поділився Олександр Циндренко, зустрічаються судинні й вертебральні патології.
“У нас є краніотом – апарат, яким ми робимо доступ до самої проблеми. Також є операційний мікроскоп, яким ми на кожній операції використовуємо: зображення виводиться хірургу, асистенту. Також є додаткова опція – для другого асистента”, – зазначає Олександр Циндеренко.
Альона Колбунова – лікарка-інтерн, у нейрохірургічному відділенні працює півтора року. Говорить: освоює тут різні методики оперативних втручань, у тому числі малоінвазивні, тобто з мінімальними травмами.
“Останнім часом, за останні пів року, побільшало менінгіом. Можливо, це пов’язано з сучасними реаліями, в плані, пацієнтів з інших міст. Багато пацієнтів з’явилося з пухлинами мозку, менінгіом немало і, на жаль, спостерігається наявність гліобластом, онкологічних пухлин”, – говорить Альона Колбунова.
Анапластична менінгіома – це рідкісна та агресивна пухлина, яка становить 2% від усіх новоутворень, говорить Володимир Колесник. Частіше, за словами лікаря, її виявляють у жінок. На пацієнтку, що провела в лікарні два тижні, і нині поїхала додому, тепер чекає променева терапія. Якщо через два роки МРТ-контроль не виявить рецидив, каже Володимир Колесник, можна буде говорити про одужання жінки.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ