У поліції розповіли, на яких злочинах ловлять іноземців на Сумщині
Згідно обліків поліцейських та міграційних служб, на сьогодні в області проживає загалом майже вісім з половиною тисяч іноземців, 2580 з яких – в місті Суми. Тимчасово зареєстрували своє проживання в нашому регіоні 2765 іноземних громадян.
Відтак, правоохоронці в ході операції провели ряд заходів стосовно дотримання іноземцями правил перебування в Україні, ними були відпрацьовані місця найбільш масового перебування та проживання цих громадян, а також ті заклади, організації та установи, де іноземці можуть перебувати в силу своїх традицій, працевлаштування, навчання тощо.
З початку операції поліцейські виявили 3 факти злочинів, скоєних жителями інших держав: один іноземець незаконно зберігав наркотики, двоє були викриті у вчиненні серії крадіжок майна громадян.
До підрозділів державної міграційної служби направлені 6 подань про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні, 2 подання про скасування посвідок на постійне проживання, 1 подання про скасування дозволу на імміграцію. Також подано 17 подань про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства в країну походження, з них вже задоволено 11 подань. Стосовно 14 іноземних громадян подані відповідні матеріали про заборону в’їзду на територію України.
Працівники поліції Сумщини виявили 92 факти порушення іноземцями вимог адміністративного законодавства України. З них левова частка, 48 протоколів, складені саме за порушення правил дорожнього руху та безпеки на транспорті: 24 – за перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкісного руху; ще 1 водій іноземець знаходився за кермом у стані сп‘яніння; 6 – за керування транспортними засобами без відповідних документів; ще 6 осіб – за інші порушення правил дорожнього руху; 5 іноземців керували автівками, що мали несправності; 4 – порушили правила користуванням ременем безпеки або шоломом. За порушення ПДР пішоходами-іноземцями складено 2 адмінпротоколи. 27 адмінпротоколів складено за куріння іноземцями тютюнових виробів в заборонених місцях; 9 – за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях; 1 – за порушення правил про валютні операції; 1 – за порушення державних стандартів у сфері благоустрою; 2 – за вчинення насильства в сім‘ї; 1 – за завідомо неправдивий виклик спецслужб; 1- за злісне непокору законним вимогам поліцейського; 1 – за порушення правил перевезення небезпечних вантажів та ще 1 – за невиконання батьківських обов’язків.
Операція триватиме до 19 листопада, однак і після її завершення робота по перевірці дотримання іноземцями українського законодавства буде проводитися й надалі.