Екс-прокурор області: Хіба що голий перед ними не танцював
Руслан Білоконь, Фейсбук
Просто вимушений опублікувати шедевральний документ Апеляційного суду Сумськоі області. Сам текст залишаю для дискусії юристам, але хочу поставити декілька запитань для роздумів:
1) чому суд довільно трактує строки досудового розслідування?
2) а нічого, що в обвинувальних актах за травень 2015 та січень 2016 року містяться різні дати складання та вручення і чи можна іх вважати одним документом?
3) а нічого, що в реєстрі внесені зміни, зокрема в списку свідків нарешті виключили померлого 1-го заст. прокурора області Кулініча? та інші?
4) як суд вважає узаконити всі документи, які складалися судами різних інстанцій, слідчим та процесуальним керівником під час вручення обвинувального акту та реєстру? Чи мають ці рішення законну силу?
5) суд навіть не звернув увагу , що підозру мені вручали один раз: 27.01 через ЗМІ та Інтернет , а 29.01. – я особисто ту саму підписав у кабінеті слідчого. Одну підозру. Я вже не говорю про порушене право на захист. Бог з ним. Яке право в державі, де не діє навіть Конституція!
6) суд навіть не читав, що саме затвердив, написане помічниками з апеляції прокурора, змінивши мені статтю обвинувачення;
7) права “потерпілих”- окрема тема. Суд першої інстанції хіба що голий перед ними не танцював. Слухання із-за неявки переносив, і письмово , і по телефону запрошували. І слухали завіряння прокурора, що він іх доставить. ЖОДЕН навіть не обізвався. Звичайно, коли тебе насильно та вмовляннями призначили потерпілим, менше всього потрібно тратити свій час і гроші на ці суди.
8) і поясніть мені безграмотному кандидату юридичних наук, яким чином обчислюються строки слідства, якщо в ЄРДР справа значиться як скерована до суду, а вона більше місяця лежить на столі у слідчого, який у цій справі виписує повістки, складає нові процесуальні документи з новими датами та учасниками ( в тому числі і новими прокурорами в цих документах)? І згідно з ЄРДР кримінальне провадження НІКОЛИ не покидало стіни суду? А фактично бродило по прокуратурі, де змінювалися процесуальні керівники, слідчі ( кожен отримав підвищення по службі).
9) поясніть, який процесуальний статус слідчого чи процесуального прокурора у кримінальному провадженні, якщо згідно ЄРДР справа рахується за судом? І виключно суд має право приймати в справі процесуальні рішення! А тепер для сміху: згідно записів судового засідання саме це пропонував прокурор суду – самостійно мені вручити обвинувальний акт!