У Сумах медики “швидкої” спростували інформацію про залишеного чоловіка
Заступник директора Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги Галина Білоус прояснила ситуацію з чоловіком, якого днями в центрі Сум нібито не захотіли забирати медики. Нагадаємо, минулого тижня на сторінці в Instagram користувач denis_dark_official опублікував відео з коментарем: “Сегодня на Центральном рынке Сум человеку стало плохо. Да, это слишком пожилой мужчина. Да, он вроде как был выпивши, но когда приехала скорая помощь, начался треш! Фельдшер заявил: «Мы мусор не берем!» Какой мусор?! Это, в первую очередь, человек! Прошу сделать максимальный репост, чтобы этому фельдшеру было стыдно!”.
За словами посадовиці, двінок у диспетчерську надійшов від жінки-очевидця, яка повідомила, що літньому чоловікові стало зле (він спочатку сидів, потім звалився на землю і, схоже, втратив свідомість). Диспетчер порадила по можливості дати йому нашатир, води, трохи підняти і дочекатися приїзду медиків. Бригада на Центральний ринок (з боку вул. Засумської) приїхала швидко. На той час чоловік прокинувся (від нього сильно тхнуло алкоголем), почав розмахувати руками, нецензурно лаятися, заявивши, що медичної допомоги не потребує. Поруч із ним валялася купа різних речей – якісь пакети з помідорами, кілька жіночих сумок, пластикова пляшка із залишками рідини, схожої на алкоголь, стаціонарний телефон і навіть дитячий горщик.
“Чоловік не став повідомляти свої дані та категорично відмовлявся від медичної допомоги і огляду медиками, – уточнила заступник директора. – Але ніхто його не залишав! За допомогою двох молодих чоловіків його занесли в автомобіль, також були зібрані всі його речі. Потім пацієнта транспортували в стаціонар обласного наркодиспансеру. Фельдшер, який виконував виклик, звертався до людей поруч, щоб вони стали свідками того, що чоловік відмовився від надання медичної допомоги (як того вимагає документація). Але від транспортування в медзаклад він не відмовлявся! Наш співробітник категорично заперечує звинувачення на свою адресу, що він міг дозволити собі назвати когось сміттям або ж просто залишити пацієнта. Прикро, що подібні пости в соцмережах формують негативну думку про екстрену службу, яка, до того ж, не відповідає дійсності. Фельдшер, який багато років пропрацював на швидкій, у тому числі в реанімаційній бригаді, дуже сильно переживає з цього приводу. Адже в подібній ситуації довести свою правоту практично неможливо”.
shans.com.ua