Як обрати та встановити мережеву СЕС: рекомендації для власників домогосподарств
Сонячні мережеві електростанції (СЕС) – чудовий спосіб мати власне джерело енергії та можливість додаткового заробітку. Така система дозволяє генерувати електроенергію від сонячних променів та передавати цю енергію до загальної мережі. Якщо ви вирішили встановити СЕС, потрібно розібратися із декількома важливими критеріями, про які ми поговоримо далі.
Вибір сонячних панелей для станцій
Тут у вас є 2 варіанти. Перший – монокристалічні сонячні панелі, які виготовляються із кристалів кремнію. У монокристалічних сонячних панелей найвищий показник ККД – до 25 відсотків. Панелі мають чорний або темно-синій колір та повинні бути завжди зверненими до сонця, щоб працювати на повну силу. І хоча вартість цих сонячних панелей є однією з найвищих на ринку, вони є найбільш ефективними та здатні прослужити багато років.
Наступними за ефективністю і продуктивністю є полікристалічні сонячні модулі. Тут іде поєднання кремнію із фосфором, що гарантує рухливість електронів та знижує собівартість самої конструкції.
Колір у цих сонячних панелей синій, а їхня основна перевага – ефективне поглинання навіть розсіяного типа сонячного світла. З усім тим, потрібно розуміти, що полікристалічні сонячні панелі добре працюють лише за ясного сонячного світла, у той час, як монокристалічні здатні виконувати свої функції навіть під час хмарної погоди. Їхній ККД становить 18%.
Вибір та встановлення мережевої сонячної електростанції
Визначившись із типом сонячних панелей, які вам необхідні, також врахуйте температурний коефіцієнт модулів. Це показник, що характеризує зміну виробітку електрики, враховуючи зміну температури на вулиці на 1°. Чим нижче буде цей показник, тим менше сонячна панель реагуватиме на коливання температури. Також врахуйте фізичний розмір сонячних панелей. Це дуже важливо, особливо, якщо ви плануєте встановлювати станцію на даху будівлі.
Не менш важливим є показник номінальної потужності, який характеризує об’єм електричної енергії, яку може виготовляти конкретна панель. Середній показник цієї потужності складає 100-320 Вт. Поетапний процес встановлення СЕС виглядає так:
- Підготовка місця встановлення. Необхідно перевірити міцність даху або ж підготувати ділянку на землі, де ви плануєте встановити сонячну станцію.
- Встановити профіль та кронштейни. Залежно від того, який у вас тип покрівлі, вам знадобиться використовувати різні варіанти кріплень.
- Монтаж сонячних модулів. Потрібно встановити сонячні панелі, використовуючи спеціальне обладнання та гарантуючи необхідну відстань між панелями.
- Прокладання електропроводки. Необхідно з’єднати усі панелі між собою та під’єднати їх до інвертора.
Для тих, хто не хоче самостійно займатися вибором та встановленням сонячних панелей, працює компанія Xolar. Тут ви можете замовити сонячні станції https://xolar.com.ua/product-category/merezheviclass/ під ключ та отримати готове рішення за визначені терміни.